O NAS

Nasza wiedza i praktyka zostały nabyte przez okres kilkunastu lat w Stanach Zjednoczonych, które są prekursorem budownictwa szkieletowego. Początki historii budownictwa szkieletowego sięgają XIX wieku.

W 1833 Augustine Taylor mając 37 lat zbudował kościół St.Mary w Chicago używając nikomu wówczas nieznanej metody budowania z drewna. Ówcześni znawcy ciesielstwa patrząc na cienkie belki pionowe ścian zewnętrznych połączone gwoździami stwierdzili , że budynek zbudowany tą metodą nie będzie bardziej stabilny niż zwykły balon i zostanie zdmuchnięty przez najmniejszy wiatr . Stało się inaczej a jak na ironię losu , określenie ''balon" stało się nazwą systemu w którym Taylor zbudował ten kościół a system ten stosowany jest do dnia dzisiejszego. Kościół St. Mary uznawany jest jako pierwsza budowla w technologii szkieletu drewnianego w systemie balonowym, przetrwał dziesiątki lat a jego konstrukcja stała się podwaliną do budowy katedry . I tak od tego czasu zaczęła się wielka ekspansja drewnianego budownictwa szkieletowego zarówno w USA, Kanadzie jak i Europie. Z powodzeniem kontynuujemy tradycję budownictwa szkieletowego w Polsce, ku zadowoleniu klientów jak i nas samych.

 

OSTATNIE REALIZACJE

     
     
 
     

 ABG Construction - GSM 513.102.888, 80-297 Banino, Miszewko, ul Brzozowa 26 |  N54.404000 |  E18.361400 | brand@op.pl © 2011